Slavíme 5.výročí od založení mezinárodní konferencí v Praze – jak pečovat a financovat kulturní dědictví

Konference “„Naše památky – Pro všechny a navždy“ se konala v červnu v nádherných prostorách Strahovského kláštera v Praze. Poprvé se do Prahy sjely takové špičky Evropské péče o kulturní dědictví a památky jako čestný host Tim Parker, Předseda světoznamého anglického National Trustu, President anglické Associace privátních vlastníku hradů a zámků, ředitelka English Heritage, Generální sekretářka INTO , ředitel italského National Trustu (FAI,) a další.

Průběh konference byl rozdělen do 2 panelových diskusí. 17 českých a zahraničních odborníků v oblasti kulturního dědictví a architektury diskutovalo o roli kulturního dědictví ve 21. století , o nových způsobech jeho financování a podpory tak, aby bylo trvale udržitelné, umělo oslovit a přinášelo hodnotu.

Česká strana byla representovaná Hrabětem Františkem Kinským vlastníkem zámku v Kostelci nad Orlicí, Ing Josefem Balousem z La Fabrika, Docentem Patočkou z VŠE a dalšími. Druhý den jsme provedli hosty po historické Praze, přijali pozvání Prince Lobkowicze do jeho nádherného paláce …a byli pozváni na oběd anglickým velvyslancem panem Archerem do jeho residence.

Konference se konala. pod záštitou radního pro kulturu MČ Praha 1 Petra Burgra a děkana Fakulty architektury ČVUT Ladislava Lábuse.

Více informací: