Ticket to the New World konečně v New Yorku

Nová americká verze našeho projektu Lístek do Nového světa bude zahájena 14.6. v Národní budově na Mahattanu.
Po dvou letech odkladů způsobených covidovou pandemií zde bude otevřena výstava, která představí výtvarná díla pěti umělců našeho projektu: architekta a designéra Ladislava Sutnara, fotografa a filmaře Alexandra Hammida, fotografa Bedřich Grünzweiga a karikaturistů Adolfa Hoffmeistra a Antonína Pelce.
Všech šestnáct osobností Lístku však bude zastoupeno: a to ve virtiuálním prostoru! Návštěvníci si budou moci přes QR code načíst jejich příběhy i tvůrčí úspěchy v USA.

V den vernisáže 14.6. se také uskuteční beseda s kurátorkou projektu Eva Heyd a publicistou a překladatelem Alexem Zuckerem. Eva Heyd zde představí Czech National Trust a knihu doprovázející projekt, jejímž vydavatelem je CNT. Hosté večera jsou také galeristka Nadía Rovderová a americká historička Majda Kallab Whiteker. Program je součástí známého festivalu Rehearsal for Truth, který připravuje Václav Havel Library Foundation. Večer připomene mimo jiné zapojení českých umělců do protifašistického odboje v Americe i jejich aktivity v suvislosti s lidickou tragédií, jejíž osmdesáté výročí si právě připomínáme.

V protorách zasvědcených Antonínu Dvořákovi je připravena expozice týkající se aktivit slavné zpěvačky Jarmily Novotné (rovněž jedna z osobností Lístku), uspořádaná ve spolupráci se spolkem Dvorak American Heritage Association.

O dva dny později 16.6. se uskuteční další večer prezentující Ticket to the New World – tentokrát se budou promítat animované filmy světově oceňovaného kreslíře a animátora Paula Fierlingera, jediného žijícího autora Lístku. Do přípravy této akce je aktivě zapojena organizace SVU New York.

Celý program byl připraven s podporou Ministerstva kultury ČR. Kromě již jmenovaných amerických organizací se na přípravě a podpoře podílela také Bohemian Benevolent Literary Association. Děkujeme!