Vedení CNT vítá novou členku do týmu, Amandu Tully

Amanda Tully

Amanda vyrostla v Denveru, hlavním městě amerického státu Colorado, a má české předky. Moravu si okamžitě zamilovala, když přijela pracovat jako dobrovolnice na našem projektu ve Zdislavicích. Amanda získala titul BA (obdoba českého bakalářského titulu) v oboru umění a historie architektury na Metropolitní univerzitě v Denveru a následně vystudovala magisterský obor památkové péče na Oregonské univerzitě. Po studiu v USA se pak přestěhovala do Zlína a nabídla Czech National Trust svou pomoc. Amanda povede naši dobrovolnickou agendu a bude se podílet na řízení našeho klíčového projektu hrobky a kaple Marie von Ebner-Eschenbach ve Zdislavicích.

Její první návštěva Evropy byla typickým studentským výletem – přicestovala pouze s batohem na zádech, dvoutýdenní časovou osou a plánem vidět co nejvíce. Domů do Ameriky se z tohoto výletu vrátila oslněna a inspirována rozsáhlou historií architektury v hlavních městech napříč Evropou, a tak se přihlásila do magisterského programu, obor památkové péče, v Oregonu. Během svého magisterského studia pak opět navštívila Evropu, tentokrát už ve spolupráci s Czech National Trustem na pracovně studijní pobyt v Kroměříži a nedalekých Zdislavicích.

Během tohoto pobytu si Amanda zamilovala českou historii a kulturu. Její předci pochází z Čech, takže její spojení s Českou republikou má skutečně hluboké kořeny. Amanda si velmi rychle dala za cíl, že se přestěhuje do České republiky, a že se bude aktivně snažit zažít plnými doušky vše, co jí země jejích předků nabídne. Tohoto cíle nakonec dosáhla a do Čech se přestěhovala v roce 2017. V současné době žije ve Zlíně, obklopena funkcionalistickou architekturou Tomáše Bati.

Poté, co se usadila v cizí zemi, zaměřila Amanda svou pozornost a snahy na zapojení se do oboru památkové péče a historie v České republice a znovu oslovila CNT. Po opětovném spojení s naší organizací jí byla nabídnuta příležitost řídit a organizovat dobrovolnické aktivity na našem pilotním projektu – rodinné hrobce Marie Ebnerové z Eschenbachu. Amanda je vysoce motivovaná, plná nadšení a již se nemůže dočkat, až se bude podílet na práci a odkazu organizace, která ji inspirovala k tomu, aby se přestěhovala na druhý konec světa.