Letní pracovní pobyty 2018 – Kroměříž

CNT nabízí v letošním létě prostřednictvím International National Trust Organization dvě různé možnosti, kde mohou dobrovolníci pomoci při záchraně památek.

Úklid historického parku a skleníku poblíž Kroměříže 22.7. – 29.7.2018

Účastníci budou pracovat na pilotním projektu – budou čistit park okolo hrobky a kaple Marie von Ebner-Eschenbach. CNT se snaží připomenout odkaz této pozoruhodné spisovatelky a také obnovit park v okolí, kde žila,  a pozůstatky skleníku z 19. století, v němž plánuje vybudovat návštěvnické centrum. Žádné speciální dovednosti nejsou vyžadovány – kutilové a náruživí zahrádkáři jsou vítáni!

Místo je situováno blízko Kroměříže a krásná kopule hrobky je vystavěna v klasicistním stylu – výrazné architektonické dílo  nabízí nádherné pohledy do mírně zvlněné krajiny.

Dobrovolníci budou mít spoustu času prozkoumat město Kroměříž. CNT navíc zorganizuje výlety do zahrad, které jsou na listě UNESCO, do Kroměřížského zámku,  galerie umění  a okolních měst.

Ubytování: nově otevřený hostel v Kroměříži na hlavním náměstí. Hostel má wifi a příjemnou kavárnu. Snídaně a večeře v kavárně, obědy na pracovním místě.

Více informací zde.