Letní pracovní pobyty

Czech National Trust podporuje obnovu kulturního dědictví v České republice. Za tímto účelem pořádáme ve spolupráci s International National Trusts Organization  a s vlastníky památek dobrovolnické pracovní pobyty k znovuodhalení historických hodnot, rekonstrukci památek a jejich navrácení do života.

Dobrovolníci si sami hradí cestu, ubytování a stravu. Pracovní pobyt v délce 1 týdne zahrnuje 5 pracovních dnů a 2 volné dny, během kterého mají dobrovolníci jako odměnu za práci možnost navštívit běžně nepřístupné části památkových objektů.

Working Holidays 2019

CNT nabízí v letošním létě dvě různé možnosti, kdy mohou dobrovolníci pomoci při záchraně památek.

Stavba komunitního a dobrovolnického zázemí – Zdislavice u Kroměříže

Data: 7.7. – 14.7. 2019  a 11.8.2019 – 18.8.2019

Účastníci budou pracovat na pilotním projektu CNT – budou čistit park okolo hrobky Marie Ebnerové z Escenbachu a pomáhat při stavbě malého návštěvnického centra, zejména jeho dřevěné konstrukce.

Památník je blízko Kroměříže, která nabízí procházky zahradami chráněnými UNESCO, a prohlídky zámku a uměleckých galerií.

Kde se setkáme: Účastníky vyzvedneme na letišti v Brně. Možné je spojení také z letiště z Prahy a z Vídně. Pomůžeme najít vlakové spojení.

Ubytování: V moderním hostelu v Kroměříži na náměstí. Hostel má wifi a příjemnou kavárnu. Snídaně a večeře budou v  této kavárně, obědy budou organizovány na pracovním místě.

Rezervace:  eva.zallmannova@czechnationaltrust.org

 

Záchrana Rožmitálského zámku, střední Čechy

Data: 19.8.2019 – 26.8.2019

Práce na opravě jednoho z nejstarších a historicky a kulturně nejvýznamnějších gotického a renesančního zámku v městečku hodinu od Prahy. Práce budou zahrnovat uklid historického parku a vyklízení zámeckých místností a budou probíhat pod vedením dobrovolníků CNT a správce zámku.

Rožmitál je obklopený krásnými lesy a je zde možnost nádherných procházek se scénickými vyhlídkami.

Organizátoři nabízí návštěvy blízkých zámků v Blatné a v Březnici a Muzea Antonína Dvořáka ve vesnici Vysoká.

Kde se setkáme: Účastníky vyzvedneme na autobusové zastávce v Příbrami, kam lze velmi jednoduše dojet autobusem z Prahy.

Ubytování: V nově zrenovovaném Pensionu Ryba, nedaleko zámku. Povlečení a ručníky k dispozici.

Rezervace:  eva.heyd@czechnationaltrust.org

 

Fotogalerie

Lokality

Související aktuality