Letní pracovní pobyty

Czech National Trust podporuje obnovu kulturního dědictví v České republice. Za tímto účelem pořádáme ve spolupráci s International National Trusts Organization  a s vlastníky památek dobrovolnické pracovní pobyty k znovuodhalení historických hodnot, rekonstrukci památek a jejich navrácení do života.

Dobrovolníci si sami hradí cestu, ubytování a stravu. Pracovní pobyt v délce 1 týdne zahrnuje 5 pracovních dnů a 2 volné dny, během kterého mají dobrovolníci jako odměnu za práci možnost navštívit běžně nepřístupné části památkových objektů.

Working Holidays 2018

CNT nabízí v letošním létě dvě různé možnosti, kdy mohou dobrovolníci pomoci při záchraně památek.

Rožmitál pod Třemšínem – pomoc při rekultivaci okolí Rožmitálského zámku  13.6. – 20.6. 2018

Jde o čištění a znovu obnovení zámeckého parku, obnovu a úklid nádvoří a hradního příkopu. Bahenní hrad založený ve 13. století, později částěčně přestavěný v renesančním období, leží v srdci městečka Rožmitál pod Třemšínem. Práce budou manuálního charakteru a nevyžadují žádné zvláštní dovednosti.

Rožmitál je obklopený krásnými, téměř nedotčenými lesy, které mohou dobrovolníci navštívit. V době jejich pobytu se zde bude konat letní slavnost Den s královnou Johankou, s historickými kostýmy, trhem, mnoha lákavými představeními, tanci a ukázkami rytířského umění. Pro brigádníky je připravené také další program ve volném čase: návštěvy  dvou okolních zámků, výlet na Svatou horu v Příbrami a na Dvořákovu Vysokou.

Ubytování: V místním penzionu, sdílené pokoje, stravování v místní restauraci.

Morava: Úklid historického parku a skleníku poblíž Kroměříže 22.7. – 29.7.2018

Účastníci budou pracovat na pilotním projektu – budou čistit park okolo hrobky a kaple Marie Ebnerové z Eschenbachu. CNT se snaží připomenout odkaz této pozoruhodné spisovatelky a také obnovit park v okolí, kde žila,  a pozůstatky skleníku z 19. století, v němž plánuje vybudovat návštěvnické centrum. Žádné speciální dovednosti nejsou vyžadovány – kutilové a náruživí zahrádkáři jsou vítáni!

Místo je situováno blízko Kroměříže. Krásná kopule hrobky je vystavěna v klasicistním stylu – výrazné architektonické dílo  nabízí nádherné pohledy do mírně zvlněné krajiny.

Dobrovolníci budou mít spoustu času prozkoumat město kroměříž a CNT zorganizuje výlety do zahrad, které jsou na seznamu UNESCO, do Kroměřížského zámku,  galerie umění  a okolních měst.

Ubytování: nově otevřený hostel v Kroměříži na hlavním náměstí. Hostel má wifi a příjemnou kavárnu. Snídaně a večeře v kavárně, obědy na pracovním místě.

Fotogalerie

Lokality