Letní pracovní pobyty

Czech National Trust podporuje obnovu kulturního dědictví v České republice. Za tímto účelem pořádáme ve spolupráci s International National Trusts Organization  a s vlastníky památek dobrovolnické pracovní pobyty k znovuodhalení historických hodnot, rekonstrukci památek a jejich navrácení do života.

Dobrovolníci si sami hradí cestu, ubytování a stravu. Pracovní pobyt v délce 1 týdne zahrnuje 5 pracovních dnů a 2 volné dny, během kterého mají dobrovolníci jako odměnu za práci možnost navštívit běžně nepřístupné části památkových objektů.

Working Holidays 2019

CNT nabídlo dvě různé možnosti, kdy mohou dobrovolníci pomoci při záchraně památek.

Stavba komunitního a dobrovolnického zázemí – Zdislavice u Kroměříže

Data: 7.7. – 14.7. 2019  a 11.8.2019 – 18.8.2019

Účastníci budou pracovat na pilotním projektu CNT – budou čistit park okolo hrobky Marie Ebnerové z Escenbachu a pomáhat při stavbě malého návštěvnického centra, zejména jeho dřevěné konstrukce.

Památník je blízko Kroměříže, která nabízí procházky zahradami chráněnými UNESCO, a prohlídky zámku a uměleckých galerií.

Kde se setkáme: Účastníky vyzvedneme na letišti v Brně. Možné je spojení také z letiště z Prahy a z Vídně. Pomůžeme najít vlakové spojení.

Ubytování: V moderním hostelu v Kroměříži na náměstí. Hostel má wifi a příjemnou kavárnu. Snídaně a večeře budou v  této kavárně, obědy budou organizovány na pracovním místě.

Rezervace:  info@czechnationaltrust.org

 

Záchrana Rožmitálského zámku, střední Čechy

Data: 19.8.2019 – 26.8.2019

Práce na opravě jednoho z nejstarších a historicky a kulturně nejvýznamnějších gotického a renesančního zámku v městečku hodinu od Prahy. Práce budou zahrnovat uklid historického parku a vyklízení zámeckých místností a budou probíhat pod vedením dobrovolníků CNT a správce zámku.

Rožmitál je obklopený krásnými lesy a je zde možnost nádherných procházek se scénickými vyhlídkami.

Organizátoři nabízí návštěvy blízkých zámků v Blatné a v Březnici a Muzea Antonína Dvořáka ve vesnici Vysoká.

Kde se setkáme: Účastníky vyzvedneme na autobusové zastávce v Příbrami, kam lze velmi jednoduše dojet autobusem z Prahy.

Ubytování: V nově zrenovovaném Pensionu Ryba, nedaleko zámku. Povlečení a ručníky k dispozici.

Rezervace:  eva.heyd@czechnationaltrust.org

 

Fotogalerie

Lokality

Související aktuality