INTO places

Kam se všude dostanu?

Všechna zpřístupněná místa naleznete na INTO Places. Níže jsou uvedena místa v Česku.

O nových místech Vás budeme průběžně informovat.

Památník Marie von Ebner-Eschenbach

Pozorohudná klasicistní hrobka s nádhernou kaplí se nachází v obci Zdislavice blízko Kroměříže. Místo je obdivuhodné svým technickým a architektonickým řešením, jedinečnou atmosférou i citlivým začleněním do terénu s dálkovými výhledy do krajiny. Marie von Ebner-Eschenbach, je jedna z nejvýznamnějších evropských literárních osobností 19. století. Dvakrát nominována na Nobelovu cenu za literaturu, v 1910 a 1911, první žena která dostala doktorát na Vídeňské universitě, básnířka a filantropka.

Otevřeno: květen – říjen, každou lichou sobotu, nebo dle domluvy

Termíny v roce 2022: 14.5., 28.5., 11.6., 25.6., 9.7., 23.7., 6.8., 20.8., 3.9., 17.9., 1.10., 15.10., 29.10.

Domlouvejte na
intoplaces@czechnationaltrust.org

Rožmitálský zámek

Rožmitálský zámek, situovaný v Brdech osmdesát km jihozápadně od Prahy byl založen jako blatný hrad ve 13.století. Je rodištěm významné české královny Johanky z Rožmitálu, manželky husitského krále Jiříka z Poděbrad. Hrad byl v šestnáctém století částečně přestavěn do podoby renesančního zámku. V současné době je objekt spravován spolkem dobrovolníků Rožmitálský zámek,z.s. a je zde organizována řada kulturních akcí.

Otevřeno: duben – říjen, každou sobotu od 10 do 16h, nebo dle domluvy

Domlouvejte na
info@rozmitalskyzamek.cz

Uhelný Mlýn a Kotelna Libčice nad Vltavou

Originální rekonstrukce a konverze objektu bývalé Kotelny a Uhelného mlýna z přelomu 19. a 20. století na multifunkční prostor pro kulturní, firemní a společenské akce. Objekt má ambice se stát srdcem budoucí umělecké & kulturní čtvrti v symbióze s tradiční řemeslnou výrobou a technologickými inovacemi. Objekt jedinečným způsobem regeneruje kdysi rozsáhlý průmyslový areál a vrací ho zpět do života místní komunity. Projekt obdržel mnohá ocenění včetně národní ceny za architekturu v 2013.

Otevřeno: dle domluvy

Domlouvejte na
um@uhelnymlyn.cz

Zámek Loučeň

Zámek Loučeň je romantický barokní zámek s původními interiéry. Je postaven na místě středověké tvrze z počátku 13. století. Obklopuje ho rozlehlý anglický park, který je obohacen o celoevropský unikát – soubor 12 labyrintů a bludišť. Zámek má bohatou historii, nabízí zajímavé exposice a tématické prohlídky, speciální dětské prohlídky, pikniky v zámeckém parku, soutěže a bohaté programy během zámeckých slavností.

Otevřeno: Zámecký areál je otevřen denně 9:00 – 18.30, soboty a neděle 9:00 – 20:00
Prohlídky zámku – denně (detailní rozpis časů prohlídek)

Zámek Kroměříž

Barokní Arcibiskupský zámek v Kroměříži patří mezi nejvýznamnější kulturní památky na Moravě. Po staletí je majetkem olomouckých biskupů a arcibiskupů, kterým sloužil jako reprezentativní sídlo a místo pro významná jednání a setkání. Zámek je národní Kulturní památkou. V roce 1998 byly zámek a zámecké zahrady slavnostně zapsány na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Otevřeno: Zámecká zahrada je otevřena denně. Prohlídky 6 dní v týdnu od poloviny března do prosince. (detailní otevírací doba)

Zámek Karlova Koruna

První písemná zmínka o šlechtickém sídle, tvrzi v Chlumci nad Cidlinou je roku 1424 . Počátkem 16. století přibylo nové renesančními opevnění. Začátkem 17. století se celé panství dostalo do majetku rodu Kinských, a to za podporu, kterou poskytl Václav Vchynský z Vchynic císaři Matyášovi v boji s Rudolfem I. Když panství zdědil František Ferdinand Kinský, začal uvažovat o stavbě nového objektu, který by vyjádřil postavení rodu. Angažoval slavné architekty Jana Blažeje Santini-Aichel a stavitele Maxmiliána Kaňku. . V roce 1992 byl majetek navrácen rodině Kinsky dal Borgo. Rodina začala rozvíjet svůj majetek a po celé republice dohledává ztracený mobiliář. Vzniká unikátní expozice, která se zabývá historií Kinských a tradicí chovu koní.

Otevřeno: duben- říjen (detailní rozpis časů prohlídek)

Hrad Kost

Původ hradu se datuje do 14. století, kdy si Beneš z Vartemberka nechává na skalním ostrohu uprostřed tří údolí vybudovat malou dřevěnou tvrz s obrannou kamennou věží. V získává Kost polovině 16. století Kryštof Popel z Lobkovic. Ten nechal přistavět pivovar, Lobkovický palác a další hospodářské budovy, jež byly opevněny a připojeny k hradu. Hrad vystřídal několik majitelů včetně rodu Černínů. Poslední novodobou majitelkou hradu byla Anna Marie dal Borgo Netolická. Po roce 1989 je majetek vrácen v restituci Giovannimu Kinskému dal Borgo, staršímu synovi Norberta Kinského a Anny Marie dal Borgo-Netolické. Hrad je dnes kompletně zrestaurován díky Evropský fondy (prográm IROP).

Otevřeno: duben- říjen (detailní rozpis časů prohlídek)

Zámek Žďár nad Sázavou

Zámek Žďár nad Sázavou je bývalým cisterciáckým klášterem ze 13. století a žije již téměř 800 let bohatým životem. Nyní barokním architektonickým skvostem Jana Blažeje Santiniho souvisí historicky se slavnou Zelenou horou (památka UNESCO) . Překvapí neskutečnou rozsáhlou nástropní barokní freskou, Bazilikou Nanebevzetí Panny Marie a sv. Mikuláše (která je druhou největší chrámovou lodí na Moravě) a mnoha moderními atrakcemi jako je interaktivní Muzeum nové generace – klenot mezi muzei které nadchne děti i dospělé a je snad jediným muzeem jehož cílem je vyhnat návštěvníka z muzea ven. Rodina Kinských, současní majitelé zámku opravdu citlivě navigují historii s budoucností a bohatým programem zapojují toto neuvěřitelné místo do života moderní komunity a krajiny kolem.

Otevřeno: celoročně (detailní otevírací doba)