Expertní dny

Nikdo neví všechno. Ale pokud víme, kde se zeptat, můžeme se dozvědět velmi mnoho. Proto k nám zveme špičkové zahraniční odborníky, kteří v rámci praktických workshopů a seminářů přednášejí o své práci, sdílejí své poznatky a zkušenosti v oborech, souvisejících s obnovou kulturních a přírodních památek. Expertní dny pořádáme na podzim, termín bude upřesněn.

O co jde:

Zprostředkováváme lidem z praxe a studentům kontakt se špičkovými zahraničními odborníky z nejrůznějších oborů obnovy kulturních památek, ochranou přírody a krajiny, a souvisejících oblastí, organizujeme přednášky, promítání a praktické workshopy.

Kde to je:

Všude, kde najdeme vhodné podmínky pro pořádání odborných stáží a workshopů.

V roce 2014 se expertních dnů, které proběhly v zámku a zahradách v Kroměříži,  zúčastnili:

Johan Carel Bierens de Haan, pedagog a hlavní zahradník Paleis Het Loo v Holandsku

Michael Symes, expert na historické zahrady z Velké Británie

Expertní dny se konají vždy na podzim, místo a termín pro rok 2015 bude upřesněno.

Co pro to děláme:

Zveme k nám zahraniční odborníky, špičky ve svém oboru, souvisejícím s obnovou kulturních a přírodních památek, pořádáme přednášky, komentované prohlídky, praktické workshopy pro firmy, organizace a odborné školy.

Proč to děláme: 

Vzdělávání a výměna zkušeností mezi lidmi je jedním z cílů naší činnosti. Díky napojení na mezinárodní organizace můžeme zajistit stáž špičkového experta v oboru, který se zabýváte třeba právě vy – dejte nám vědět, čím se zabýváte a my vám pomůžeme zprostředkovat kontakty nebo zorganizovat celou akci. Prostřednictvím těchto stáží také propagujeme památky České republiky. Ze zkušeností víme, že mnoho cizinců je upřímně šokováno historickou a uměleckou hodnotou památek v regionech České republiky, které dosud neznali, plánují přijet znovu a poznat co nejvíce dalších míst a památek. Tyto pobyty tedy mají velký význam i v propagaci kulturních památek a cestovního ruchu obecně.

Jak se můžu zapojit: 

Pomozte nám s organizací této akce. Můžete pomoci:

  • finančním darem na zajištění cesty a pobytu zahraničního experta
  • sponzorstvím konkrétní aktivity – takto můžete zviditelnit svoji firmu a získat zajímavé zahraniční kontakty
  • věcným darem – budeme potřebovat
  • zajištěním místa konání a zázemí pro stáž nebo odborný workshop
  • vlastní odbornou pomocí, přednáškou, specializovanou službou (tlumočení, průvodcovství, prezentace tradic, ukázek pracovních postupů, techniky, apod.) – rozhodně nám dejte o sobě vědět!
Kontakty:
Eva Žallmannová
tel.: 603417946
mail: info@czechnationaltrust.cz
 
Martin Krčma
tel.: 725173391
mail: krcma.martin@npu.cz