INTO Places

Program volného vstupu do památek po světě!

Chcete získat volný vstup do památek po světě? Staňte se naším podporovatelem a tím se zapojíte do klubu přátel CNT. Vaše podpora nám umožní pokračovat v naší práci na záchraně českých památek a kulturního dědictví pro příští generace. Vy naopak získáte možnost celý rok bezplatně navštěvovat všechna zpřístupněná místa INTO Places.

Stačí vyplnit formulář a podpořit naše cíle darem nad 2000kč a můžete používat svou kartu ke vstupu do více než 1100 památkových objektů, hradů, zámků a zahrad o které se starají členové INTO po celém světě.

O všech ostatních výhodách a nově zpřístupněných místech Vás budeme informovat v občasných newsletterech.

Projekt bude spuštěn v nejbližší době. Sledujte naše webové stránky a sociální sítě!

Podmínkou je stálé bydliště v České republice.*

31

trustů

6 269 965

členů

1142

památek

1

karta

INTO places

Kam se všude dostanu?

Všechna zpřístupněná místa naleznete na INTO Places. Níže jsou uvedena místa v Česku.

O nových místech Vás budeme průběžně informovat.

Památník Marie von Ebner-Eschenbach

Pozorohudná klasicistní hrobka s nádhernou kaplí se nachází v obci Zdislavice blízko Kroměříže. Místo je obdivuhodné svým technickým a architektonickým řešením, jedinečnou atmosférou i citlivým začleněním do terénu s dálkovými výhledy do krajiny. Marie von Ebner-Eschenbach, je jedna z nejvýznamnějších evropských literárních osobností 19. století. Dvakrát nominována na Nobelovu cenu za literaturu, v 1910 a 1911, první žena která dostala doktorát na Vídeňské universitě, básnířka a filantropka.

Vstup do objektu po dohodě

Otevřeno: květen – říjen, každou lichou sobotu

Termíny v roce 2022: 14.5., 28.5., 11.6., 25.6., 9.7., 23.7., 6.8., 20.8., 3.9., 17.9., 1.10., 15.10., 29.10.

Domlouvejte na
intoplaces@czechnationaltrust.org

Uhelný Mlýn a Kotelna Libčice nad Vltavou

Originální rekonstrukce a konverze objektu bývalé Kotelny a Uhelného mlýna z přelomu 19. a 20. století na multifunkční prostor pro kulturní, firemní a společenské akce. Objekt má ambice se stát srdcem budoucí umělecké & kulturní čtvrti v symbióze s tradiční řemeslnou výrobou a technologickými inovacemi. Objekt jedinečným způsobem regeneruje kdysi rozsáhlý průmyslový areál a vrací ho zpět do života místní komunity. Projekt obdržel mnohá ocenění včetně národní ceny za architekturu v 2013.

Rožmitálský zámek

Rožmitálský zámek, situovaný v Brdech osmdesát km jihozápadně od Prahy byl založen jako blatný hrad ve 13.století. Je rodištěm významné české královny Johanky z Rožmitálu, manželky husitského krále Jiříka z Poděbrad. Hrad byl v šestnáctém století částečně přestavěn do podoby renesančního zámku. V současné době je objekt spravován spolkem dobrovolníků Rožmitálský zámek,z.s. a je zde organizována řada kulturních akcí. Zámek je otevřen v sezóně každou sobotu od 10.00 do 17:00 hod.

* pokud toto u Vás neplatí, staňte se členem National Trustu v zemi svého stálého bydliště.