Předsedkyně správní rady Irena Edwards se zúčastnila slavnostního večera u příležitosti předání prestižní Templetonovy ceny Tomáši Halíkovi

Český katolický kněz Tomáš Halík ve středu 14. května 2014 v Londýně převzal prestižní Templetonovu cenu, která je udělována za výjimečné zásluhy o posilování duchovního rozměru života.
U Halíka nadace už zesnulého britského bankéře a filantropa Johna Templetona vyzdvihla, že se zasazoval o náboženské a kulturní svobody po invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968.

Halík “duchovní Nobelovu cenu” spojenou s finanční odměnou 1,1 milionu liber (asi 36 milionů Kč) převzal na slavnosti v kostele svatého Martina v polích na Trafalgarském náměstí. Prémii chce věnovat zejména na iniciativy spojené s dialogem mezi věřícími a ateisty. Podle informací Lidových novin peníze laureát vloží do svého nově založeného nadačního fondu.

Halík se ve svém proslovu na dnešním ceremoniálu zamyslel nad obecnějšími otázkami víry či nutnosti náboženského dialogu, ale vyjádřil se i k aktuálním sociálním a politickým problémům.