Kalendář akcí 2017

 

hvezda-25px-pruhledny

*Kalendář bude postupně doplňován

LEDEN

[datum bude upřesněno] Umění veřejného prostoru. Procházka kubistickou Prahou, série “Kubistická plastika” – lektor Ing. Arch. Zdeněk Lukeš (Praha)

BŘEZEN

11.-12.3. Záhajení návštěvní sezóny v památníku Marie von Ebner-Eschenbach. Pěší pouť Hoštickou alejí a světelný happening “rozsvěcovaní louky a světel v duších” (Zdislavice)

DUBEN

22.4. Den Země. Příroda Zdislavického parku – botanické a ornitologické vycházky, zpřístupnění areálu pro veřejnost. (Zdislavice)

21.-22.4 Seminář o dobrovolnictví se zahraničním lektorem. Přednáška a outdoor workshop ve spolupráci s National Trust of England, zpřístupnění areálu pro veřejnost. (Kroměříž, Zdislavice)

29.4. Brány zahrad otevřeny. Sadová zahrada, jabloňový sad, Praha a okolí (Praha)

KVĚTEN

10.5. Noc literatury. Představení literární stezky veřejnosti spojené se čtením z díla spisovatelky Marie von Ebner-Eschenbach. (Zdislavice)

20.5. Jízda historického vlaku Kroměříž-Zborovice. Navazující program spojený s aktivitami na turistické trase, zpřístupnění areálu veřejnosti. (Zborovice, Zdislavice, Hoštice u Kroměříže)

21. – 28.5. Working holidays v Zdislavicích. Mezinárodní pracovní kemp – letní pracovní pobyt dobrovolníků ve spolupráci s INTO. Zpřístupnění areálu po celý týden + návštěvy památek v Brně, Olomouci, Slavkově, Zlíně, apod. (Zdislavice)

27.5. Koncert Dagmar Andrtové Voňkové. Koncert pro veřejnost, spojený s poděkováním účastníkům dobrovolnického kempu. (Zdislavice)

ČERVEN

3.6. Brány zahrad otevřeny. Rododendronové a pivoňkové zahrady v Praze a okolí (Praha)

9.6. Noc kostelů. Zpřístupnění areálu pro veřejnost, kulturní program v kapli. (Zdislavice)

10. – 11.6. Víkend otevřených zahrad. Prohlídka památníku a zahrad čtyř okolních zámků. Workshop “Verše posílané větru”. Zpřístupnění areálu po celý víkend. (Zdislavice, Zdounky, Hoštice, Litenčice)

22.6. Brány zahrad otevřeny. Růžové zahrady v Praze a okolí (Praha)

19.-23.6. Středoškolský projektový týden. Pilotní projekt zážitkového programu pro střední školy (AG Kroměříž), zpřístupnění areálu celý týden. (Kroměříž)

[datum bude upřesněno] Fundraisingová kulturní akce k 3. výročí založení CNT (Londýn)

SRPEN

14.-20.8.  International Working Holidays. Strahovský klášter, Bertramka, Malostranský hřbitov. (Praha)

ZÁŘÍ

2.-3.9. Festival barokního umění Hortus Magicus. Květná zahrada (Kroměříž)

13.9. Otevření památníku při příležitosti narození Marie von Ebner-Eschenbach. Zpřístupnění areálu po celý víkend (Zdislavice)

8.-9.9. Dny otevřených památek (Dny evropského dědictví). Program bude upřesněn. (Praha)

16.-17.9. Otevření literární naučné stezky (Zdislavice)

11.-15.9. INTO konference ICNT 17 Bali (Bali)

30.9. Zakončení návštěvní sezóny památníku Marie von Ebner-Eschenbach. Pracovní víkend dobrovolníků spojený s happeningem. (Zdislavice)

LISTOPAD

[datum bude upřesněno] Veletrh Památky a řemesla. CNT stánek a přednášky o prezentaci dobrovolnických pobytů a dalších projektů